Tradiční východní medicína

Přírodní medicína, tradiční čínská medicína

Do vlastní praxe jsem dostala nástroje, s nimiž se dopátráme příčiny nemocí a s dostatečným množstvím přírodních terapií je budeme léčit. Tradiční čínská medicína nabízí obrovské množství kombinací a pohledů na jednu situaci, problém. Mám tak možnost vytvořit vám individuální terapeutický plán.

Co vás trápí?

S čím za mnou můžete přijít?

  • akutní onemocnění typu nachlazení, chřipka, angína, záněty nosních dutin, močových cest, bolesti kolen, zad, urologické obtíže atp.
  • chronická onemocnění- ekzémy, bolesti hlavy, alergie, trávicí potíže, bolesti zad, únava, nespavost atp. a další chronické bolesti kdekoliv v těle
  • depresivní stavy, poruchy nálad, úzkosti
  • gynekologické problémy-menstruační poruchy, mykózy, plísně, myomy, neplodnost, cysty, klimakterické obtíže atp.

Není třeba se ničeho obávat.

Jak bude léčení probíhat?

Při první návštěvě proběhne vstupní pohovor. Obvykle trvá devadesát minut. V duchu tradiční čínské medicíny stanovím syndrom (soubor příznaků), který nám charakterizuje nemoc. Vyšetřím vás pozorováním (zrakem, sluchem atp.), dotazováním (zápis odpovědí na soubor otázek do diagnostického formuláře), vyšetřením jazyka (důležitá, speciální metoda, kdy lze z jazyka vyčíst diagnózu), vyšetřením pulsu na zápěstí obou rukou (kvalita pulsu) a palpací (prohmatávání jednotlivých drah-meridiánů, bodů a zjištění stupně bolestivosti). Při vyšetření mi bude nápomocna i irisdiagnostika (pohled na vaši duhovku, panenku, oční bělmo a blízké okolí oka).

 

Využívám propojení s těmito systémy:

Akupunktura

Velice stará metoda léčení spočívající v zapichování tenkých sterilních jehliček do akupunkturních bodů, které se nacházejí v naší síti energetických drah (meridiánech). Působí i v hlubších tkáních. Je schopna ovlivnit i místa značně vzdálená od bodu vpichu. Při akutních stavech bývá akupunktura velkým pomocníkem, protože rychle ulevuje od bolesti.

Moxování

Terapie s velmi širokým využitím zvláště u starších osob, oslabených, vyčerpaných, osob citlivých na chlad i u dětí. Moxy vyrobené ze sušeného pelyňku po zapálení přidržuji nad postiženými plochami nebo akupunkturními body. Doutnavé, sálající teplo moxy vám pronikne hluboko do těla. Má silný tonizující účinek. Vaše tělo posílí, uvolní blokády a nastolí rovnováhu toku vitální energie.

Dietetika

Upravím vaši stravu a vaše stravovací zvyklosti tak, aby se harmonizovalo vaše zažívání. Pomocí tradiční čínské medicíny určím, jaký jste konstituční fyzický typ. Podle něj vám přizpůsobím vaši stravu. Probereme doporučované i nedoporučované potraviny, jejich tepelnou úpravu a vhodné recepty. Naší společnou snahou bude nalézt pro vaše tělo ideální a optimální stravovací vyváženost.

Reflexní terapie

Pracuje na základním principu, že každá část těla v sobě obsahuje obraz celého těla. Nejčastěji pracuji s ploškami nohou a rukou. Vyvíjení tlaku na konkrétní plošky působí preventivně nebo léčebně.

Fytoterapie

Bylinářství, využití léčivé síly rostlin. Jsem přesvědčena o účinnosti a bezpečnosti bylin. Využívám účinky zejména našich českých bylin. Většina z nás se zde narodila a žije tady. Všechny byliny, které rostou kolem nás, jsou schopné nám navrátit zdraví. Ať už vám je doporučím k přípravě čajů, koupelí, tinktur, obkladů, mastí nebo i k jejich přímé konzumaci, vždy budou předepisovány individuálně, s přihlédnutím k vašim potřebám a slabostem.

Světelná terapie

K ošetření používám polarizační biolampu a barevné filtry (colorterapie). Účinky včasné, správné a pravidelné aplikace polarizovaného světla pomocí biolampy dnes již nikdo nezpochybňuje. Její užití vám podpoří regenerační a ozdravné procesy v těle, posílí imunitní systém a dokáže výrazně snížit spotřebu léků. Výborně se mi osvědčila při hojení jizev a operačních ran, na bércové vředy, různé bolesti pohybového aparátu, opary, akné, zánět dutin atp. Její světlo proniká do hlubších struktur těla, kde významně urychluje regenerační schopnosti, hojivé procesy, snižuje bolestivost a potlačuje zánětlivé pochody ve tkáni.

Astrologie

Poskytne vám hlubší vhled do vašeho nitra a pochopení, jak funguje vaše vnitřní energie. Praxe mi ukazuje důležité zastoupení této staré nauky v osobním rozvoji člověka. Pomůže vám zjistit, kdo jste, jaký je váš potenciál. Odhalí vaše slabá místa, zranění i to, kde jste uhnuli ze své cesty a proč. Pochopení všech souvislostí a aspektů povede k velkému sebepoznání, k porozumění tomu, kdo opravdu jste.

Ceník

Ceny za výše zmíněné služby

Činnost Délka/minut Cena
Vstupní vyšetření
90
1 500,-
Ošetření (jednotlivé metody nebo i jejich kombinace vyjma dietetiky a astrologie)
75
500,-
Biolampa
25
80,-
Astrologie
90
1 000,-
Dietetika
60
1 500,-

Platba v hotovosti na místě při osobním setkání.

Kde?

Stadtrodské ulici 1516, I. poschodí Tachov

Jak se objednat?

Pro objednání využijte kontaktní údaje.

Platba?

Platba v hotovosti na místě při osobním setkání.

Storno podmínky?

Objednáním na sebe berete odpovědnost i za dodržení storno podmínek. Pokud chcete objednávku zrušit, napište nebo volejte 24 hodin předem. Zrušení po storno limitu 24 hodin nebo vaše neúčast znamená bez výjimky úhradu plné ceny ošetření nebo objednané konzultace.

Mé služby

Mé další služby

Integrální jóga

Vycházím z tradiční jógy

Tradiční čínská medicína

Sjednocení těla i duše

Hlubinná přestrukturace

Cesta ke kořenům minulosti